Access Cleaning schedules by linking on red building names

Building

Primary Shift

Supervisor

Office Number

#7 Pinehurst 7:00AM-3:30PM Chenita Kinnie 348-8103
306 Bryant Drive 4:00AM-12:30PM Mary Hood 348-7014
401 Queen City Drive 7:00AM-3:30PM Chenita Kinnie 348-8103
600 University (Key Shop) 7:00AM-3:30PM Cheryl Sumners 348-2791
700 University (Old Capstone) 4:00AM-12:30PM Mary Hood 348-7014
1818 University Blvd. 7:00AM-3:30PM Robert Thomas 348-5137
Adams 4:00AM-12:30PM Emily Lowe 348-6428
AIME (Day Coverage) 4:00AM-12:30PM Emily Lowe 348-6428
AIME (Night Coverage) 3:30PM-12:00PM Gerald Conner 348-2624
AKA Sorority 7:00AM-3:30PM Wendy Simmons 348-4000
Alston Hall 3:30PM-12:00PM Rhonda Doty 348-2191
Alston Hall (Day Coverage) 4:00AM-12:30PM Emily Lowe 348-6428
Alumni Hall 4:00AM-12:30PM Emily Lowe 348-6428
Ancillary Service Building 7:00AM-3:30PM Robert Thomas 348-5137
Art Construction 7:00AM-3:30PM Robert Thomas 348-5137
B.B. Comer 1st. Floor 4:00AM-12:30PM Emily Lowe 348-6428
B.B. Comer 2nd. And Basement 3:30PM-12:00PM Patrick Gregory 348-7428
Barnard Hall 4:00AM-12:30PM Emily Lowe 348-6428
Barnwell 7:00AM-3:30PM Ronnie Hurst 348-8810
Bidgood 4:00AM-12:30PM Emily Lowe 348-6428
Biology 3:30PM-12:00PM Gerald Conner 348-2624
Biology (Day Coverage) 4:00AM-12:30PM Melone King 348-9776
Blount Hall 7:00AM-3:30PM Shirley Wynn 348-6914
Bruno Library 4:00AM-12:30PM Emily Lowe 348-6428
Brewer Porch Day Coverage 7:00AM-3:30PM Cheryl Sumners 348-2791
Brewer Porch Night Coverage 3:30PM-12:00PM Gerald Conner 348-2624
Bryant Residence Hall 7:00 AM-3:30PM Ronnie Hurst 348-8810
Bryant Museum 4:00AM-12:30PM Emily Lowe 348-6428
Bryce Lawn Apts 7:00AM-3:30PM Chenita Kinnie 348-8103
BOM – ROTC 4:00AM-12:30PM Emily Lowe 348-6428
BOM – Ceramics 4:00AM-12:30PM Emily Lowe 348-6428
Business Office 3:30PM-12:00PM Gerald Conner 348-2624
Capital Hall Day Coverage 4:00AM-12:30PM Clover Johnson 348-8705
Capital Hall Night Coverage 3:30PM-12:00PM Rhonda Doty 348-2191
Capstone College of Nursing 4:00AM-12:30PM Mary Hood 348-7014
Carmichael Hall 3:30PM-12:00PM Rhonda Doty 348-2191
Carmichael Hall (Day Coverage) 4:00AM-12:30PM Clover Johnson 348-8705
Central Store Room (Ancillary) 7:00AM-3:30PM Robert Thomas 348-5137
Child and Family Research 3:30PM-12:00AM Alex Goodwin 348-6368
Child Development 3:30PM-12:00AM Alex Goodwin 348-6368
Child Development (Day Coverage) 7:00AM-3:30PM Cheryl Sumners 348-2791
Clark Hall 3:30PM-12:00AM Alex Goodwin 348-6368
Clark Hall (Day Coverage) 4:00AM-12:30PM Melone King 348-9776
Cyber Hall 3:30PM-12:00PM Gerald Conner 348-2624
Doster 4:00AM-12:30PM Clover Johnson 348-8705
East Annex 3:30PM-12:00PM Rhonda Doty 348-2191
East Annex (Day Coverage) 4:00AM-12:30PM Emily Lowe 348-6428
Facilities Administration 7:00AM-3:30PM Robert Thomas 348-5137
Farrah Hall 4:00AM-12:30PM Emily Lowe 348-6428
Ferguson Center – Mailroom 4:00AM-12:30PM Mary Hood 348-7014
Fleet Operations 7:00AM-3:30PM Robert Thomas 348-5137
Fleet Garage 7:00AM-3:30PM Robert Thomas 348-5137
Foster Auditorium 4:00AM-12:30PM Emily Lowe 348-6428
Friedman Hall 7:00AM-3:30PM Wendy Simmons 348-4000
Gallalee Hall 4:00AM-12:30PM Mary Hood 348-7014
Garland Hall 3:30PM-12:00AM Alex Goodwin 348-6368
Garland Hall (Day Coverage) 4:00AM-12:30PM Melone King 348-9776
German House I 7:00AM-3:30PM Chenita Kinnie 348-8103
Gordon Palmer 3:30PM-12:00AM Alex Goodwin 348-6368
Gordon Palmer Seebeck (Day Coverage) 4:00AM-12:30PM Mary Hood 348-7014
Gorgas House 4:00AM-12:30PM Mary Hood 348-7014
Gorgas Library 4:00AM-12:30PM Melone King 348-9776
Gorgas Library (Afternoon Coverage) 7:00AM-3:30PM Robert Thomas 348-5137
Graves 4:00AM-12:30PM Clover Johnson 348-8705
H.M. Comer 4:00AM-12:30PM Melone King 348-9776
Hardaway Hall and Annex 4:00AM-12:30PM Emily Lowe 348-6428
Harris Hall 7:00AM-3:30PM Wendy Simmons 348-4000
Hayden Harris Hall 7:00AM-3:30PM Ronnie Hurst 348-8810
Health and Safety 7:00AM-3:30PM Robert Thomas 348-5137
Highland Apts. 7:00AM-3:30PM Chenita Kinnie 348-8103
Hilliard Property 7:00AM-3:30PM Cheryl Sumners 348-2791
Houser Hall 4:00AM-12:30PM Melone King 348-9776
Lakeside Residence Hall 7:00AM-3:30PM Arthur Hall 348-8890
Landscaping and Grounds 7:00AM-3:30PM Shirley Wynn 348-6914
Law School 4:00AM-3:30PM Cheryl Sumners 348-2791
Library Annex 7:00AM-3:30PM Robert Thomas 348-5137
Little 4:00AM-12:30PM Clover Johnson 348-8705
Lloyd Hall 4:00AM-12:30PM Mary Hood 348-7014
Logistical Support (Ancillary) 7:00AM-3:30PM Robert Thomas 348-5137
Mail Room (Ancillary) 7:00AM-3:30PM Robert Thomas 348-5137
Maintenance Complex 7:00AM-3:30PM Robert Thomas 348-5137
Mal Moore Building (Day) 4:00AM-12:30PM Melone King 348-9776
Mal Moore Building (Night) 3:30PM-12:00PM Gerald Conner 348-2624
Manly Hall 3:30PM-12:00AM Alex Goodwin 348-6368
Manly Hall (Day Coverage) 4:00AM-12:30PM Melone King 348-9776
Martha Parham East 7:00AM-3:30PM Ronnie Hurst 348-8810
Martha Parham West 4:00AM-12:30PM Clover Johnson 348-8705
Mary Burke East 7:00AM-3:30PM Ronnie Hurst 348-8810
Mary Burke West 7:00AM-3:30PM Ronnie Hurst 348-8810
Mary H. Bryant (Scientific Collections) 4:00AM-12:30PM Mary Hood 348-7014
Maxwell Hall 7:00AM-3:30PM Wendy Simmons 348-4000
McLure Library 7:00AM-3:30PM Robert Thomas 348-5137
McMillan 4:00AM-12:30PM Mary Hood 348-7014
Moody (1st floor) 4:00AM-12:30PM Emily Lowe 348-6428
Moody (1st floor Concert Hall) 7:00AM-3:30PM Robert Thomas 348-5137
Moody 2nd floor 3:30PM-12:00AM Alex Goodwin 348-6368
Moore Hall 4:00AM-12:30PM Clover Johnson 348-8705
Morgan Hall 3:30PM-12:00PM Rhonda Doty 348-4000
Morgan Hall (Day Coverage) 4:00AM-12:30PM Emily Lowe 348-6428
North Engineer Reserch Cener (NERC) Day Coverage 7:00AM-3:30PM Robert Thomas 348-5137
North Engineer Reserch Cener (NERC) Night Coverage 3:30PM-12:00PM Patrick Gregory 348-7428
National Oceanic and Atmospheric (NOAA) 3:30PM-12:00PM Patrick Gregory 348-7428
Nott Hall and Annex 3:30PM-12:00PM Rhonda Doty 348-4000
Nott Hall (Day Coverage) 4:00AM-12:30PM Mary Hood 348-7014
Northlawn Hall (Day Coverage) 7:00AM-3:30PM Cheryl Sumners 348-2791
Northlawn Hall 3:30PM-12:00PM Gerald Conner 348-2624
Osband Hall 4:00AM-12:30PM Clover Johnson 348-8705
Paty Hall 7:00AM-3:30PM Shirley Wynn 348-6914
Procurement Services 3:30PM-12:00PM Gerald Conner 348-2624
Presidential I 7:00AM-3:00PM Chenita Kinnie 348-8103
Presidential II 7:00AM-3:00PM Chenita Kinnie 348-8103
Reese Phifer 4:00AM-12:30PM Clover Johnson 348-8705
Retail Center 4:00AM-12:30PM Mary Hood 348-7014
Ridgecrest Residence Hall – East & West 7:00AM-3:30PM Shirley Wynn 348-6914
Ridgecrest Residence Hall – South 7:00AM-3:30PM Shirley Wynn 348-6914
Riverside Residence Hall 7:00AM-3:30PM Arthur Hall 348-8890
Rodgers Library 4:00AM-12:30PM Melone King 348-9776
Rogers Library Night Coverage 3:30PM-12:00PM Gerald Conner 348-2624
Rose Administration 3:30PM-12:00PM Rhonda Doty 348-4000
Rose Administration (Day Coverage) 7:00AM-3:30PM Cheryl Sumners 348-2791
Rowand Johnson 4:00AM-12:30PM Clover Johnson 348-8705
Russell Hall 3:30PM-12:00PM Rhonda Doty 348-4000
Russell Hall (Day Coverage) 4:00AM-12:30PM Mary Hood 348-7014
Science & Engineering Complex II (SEC) 3:30PM-12:00PM Patrick Gregory 348-7428
SEC II (Day Coverage) 7:00AM-3:30PM Robert Thomas 348-5137
SEC III (SERC) 4:00AM-12:30PM Melone King 348-9776
SEC III (Day Coverage) 7:00AM-3:30PM Robert Thomas 348-5137
Seebeck (Gordon Palmer) 4:00AM-12:30PM Mary Hood 348-7014
Shelby Hall 3:30PM-12:00PM Patrick Gregory 348-7428
Shelby Hall (Day Coverage) 7:00AM-3:30PM Robert Thomas 348-5137
Sid-McDonald 3:30PM-12:00PM Gerald Conner 348-2624
Small Group Houses 7:00AM-3:30PM Wendy Simmons 348-4000
Smith Hall 4:00AM-12:30PM Mary Hood 348-7014
Southlawn 3:30PM-12:00PM Rhonda Doty 348-4000
Stallings Center (Rise) 4:00AM-12:30PM Mary Hood 348-7014
Student Health Center 3:30PM-12:00AM Alex Goodwin 348-6368
Student Health Center (Day Coverage) 7:00AM-3:30PM Cheryl Sumners 348-2791
Student Media 7:00AM-3:30PM Robert Thomas 348-5137
Student Services 3:30PM-12:00PM Patrick Gregory 348-7428
Student Services (Day Coverage) 7:00AM-3:30PM Cheryl Sumners 348-2791
ten Hoor 3:30PM-12:00PM Rhonda Doty 348-4000
ten Hoor Basement (Day Coverage) 4:00AM-12:30PM Emily Lowe 348-6428
Tom Bevill 4:00AM-12:30PM Melone King 348-9776
Toumey Hall 4:00AM-12:30PM Emily Lowe 348-6428
Transportation Hub/Services 7:00AM-3:30PM Chenita Kinnie 348-8103
Tutwiler Computer Lab 7:00AM-3:30PM Wendy Simmons 348-4000
Tutwiler Hall 7:00AM-3:30PM Wendy Simmons 348-4000
UAPD (New Hall) 7:00AM-3:30PM Cheryl Sumners 348-2791
University Club 7:00AM-3:30PM Chenita Kinnie 348-8103
University Medical Center 3:30PM-12:00AM Alex Goodwin 348-6368
University Medical Center (Day Coverage) 7:00AM-3:30PM Cheryl Sumners 348-2791
W.B. Jones Hall 4:00AM-12:30PM Mary Hood 348-7014
Welcome Center 7:00AM-3:30PM Wendy Simmons 348-4000
Woods Hall 3:30PM-12:00AM Alex Goodwin 348-6368
Woods Hall (Day Coverage) 4:00AM-12:30PM Melone King 348-9776
Floor Team Day 7:00AM-3:30PM Arthur Hall 348-8890
Floor Team Night 3:30PM-12:00PM John Fuller 348-5474